1910-1914 bluzka w kropki

SPRZEDANA

Rozmiar biustu: 85-92 cm
cena: 220 zł

Rezerwacja:
poslannik@kajani.pl
lub przez FACEBOOK

Tkanina: bawełna z poliestrem (wg sprzedawcy jakieś 20% – widać to w tym, że łatwiej się prasuje)
Guziczki: i czerwone ozdobne, i te z tyłu – z masy perłowej (z muszli znaczy, czerwone cieńsze, kremowe grubsze). Do prania należy odpruć czerwone, bo one chińskie i jest zagrożenie, że słabo farbowane.

REKO UWAGI:
rok 1909-1910 – nosimy tę bluzkę ze szmizetką ze stójką LUB ze spodnią bluzką z wysoką stójką i dłuższymi wąskimi rękawami.
Po 1910 możemy bez tego spodu, jako bluzeczkę letnią, na jakieś mniej formalne okazje – po domu, na spacerze.

1912 bluzka edwardiańska szyta przez Kajani

Czerwona bluzka była pierwszą rzeczą, jaką Alicja obiecała sobie nabyć po wyjściu za mąż. Czerwony – wg konserwatywnej ciotki Danieli, która ją wychowywała po tragicznej śmierci rodziców – był kolorem nieprzyzwoitym i żadna szanująca się kobieta nie powinna go nosić. I nie było ważne, co w tym temacie pisano w pismach z modą.

Tak więc Alicja tkwiła teraz przed wystawą sklepu, i jej postanowienie zakupienia czerwonej bluzki oddalało się zdecydowanie. I wcale nie dlatego, że nie było tam pięknej jedwabnej bluzki, w przepysznym odcieniu czerwieni. Wcale nie dlatego! Bo obok niej, po prawej stronie gdzie zgromadzono stroje do letnich spacerów, była biała bluzka – w groszki. W czerwone groszki. A groszki – wg ciotki Danieli – były równie nieprzyzwoite jak kolor czerwony!

Dodaj komentarz