KUSZENIE :-)
1883 - 1889
BIELIZNAWęża do sesji użyczył pan Emil Kostecki, który zajmuje się rekwizytami do filmów. Wieeeelu filmów :-)

Rozmiar 36-38
Bawełna ozdobiona koronką, także bawełnianą.
Bezpośrednią inspiracją dla koszuli była rycina ze schematem z pisma "DELINEATOR" z zimy 1885/1886 roku.Poza tym suknia, którą szyję, ma wycięcie (dekolt) w szpic, więc jak będę robić zdjęcia to powinna się odpowiednio prezentować.Majtki kobiece o dość wąskich nogawkach, wykończonych koronką. Przodem w talii wszyte gładko w pasek,
nogawki częściowo zaszyte górą. Koszula wsadzana była w majtki :-) Mieściła się :-)Tyłem nogawki nie są zszywane. Górą lekko umarszczone, wszyte w tunel ze sznureczkiem regulującym obwód talii.Gorset do zdjęć nie był jeszcze całkiem wykończony :-) Wymagał drobnych poprawek ale zależało mi na tym, by jak najszybciej
pokazać całość :-) Manekin trochę za duży, właścicielka gorsetu jest bardziej ściśnięta w talii :-)Turniura w formie halki z wszytymi taśmami metalowymi. Od wewnątrz sznurowana, co wypycha ją do tyłu.
Przy takiej turniurze nie noszono już halki. Częściej jednak szyto oddzielnie "kuperek" i halkę, gdyż było to higeniczniejsze.
Proszę zwrócić uwagę na charakterystyczny kształt jaki nadaje sylwetce turniura w latach 1883 - 1889
( możecie się spotkać z określeniem "okres II turniury") - od przodu i od tyłu sylwetka wydaje się być całkiem wąska,
dopiero gdy kobieta stanie bokiem, ukazuje się specyficzna "półeczka" :-). Stelaż wypycha tył sylwetki niemal poziomo.Marszczenie z tyłu można regulować, sznureczek biegnie w tunelu w talii a końcówki zawiązanych tasiemek schowane są do środka.Zapięcie na boku.